12 príznakov štítnej žľazy, ktoré ignoruje viac ako 12 miliónov ľudí

Väčšinu času, keď cítime niečo divné v našom tele, jednoducho to necháme prejsť. „Je to len prechladnutie, alergia … alebo že starneme,“ zvyčajne hovoríme. Niekedy je to pravda. Stáva sa to však oveľa častejšie, ako si myslíme, že tieto „nevinné problémy“ môžu naznačovať oveľa väčšie zdravotné problémy.

Preto je veľmi dôležité venovať pozornosť odkazom, ktoré nám posiela naše telo – napríklad keď sa vyskytnú problémy s štítnou žľazou.

Aj keď máme v krku iba malú žľazu, štítna žľaza je zodpovedná za produkciu hormónu štítnej žľazy (TH), ktorý je zodpovedný za reguláciu nášho metabolizmu, teploty a srdcového rytmu.

Ak štítna žľaza začne fungovať nepravidelne, môže začať produkovať viac hormónov v účte alebo namiesto toho produkovať menej, ako je množstvo, ktoré vyžaduje telo.

Čítajte ďalej a objavte niektoré znaky, ktoré sa môžu objaviť pri problémoch so štítnou žľazou:

Aká je štítna žľaza?

Štítna žľaza je umiestnená v prednej časti krku a má motýľovitý tvar, ako vidíte na červeno v hornej časti. Je ťažké uveriť, že niečo také malé môže byť v našom tele také dôležité.

V prípade, že štítna žľaza stáva hyperaktívne, to bude produkovať konto ďalšie hormóny štítnej žľazy, rozvoj  hyper thyroidism.

Ak naopak zníži jeho aktivitu, skončí sa vám hypo thyroidism.

Príznak č. 1: Cítite sa smutne alebo depresívne

Podľa kliniky Mayo môže viac alebo menej aktívna štítna žľaza z účtu úplne zmeniť vašu náladu. Len málo hormónov štítnej žľazy môže ovplyvniť hladinu „hormónu šťastia“, serotonínu, vďaka čomu cítite depresiu. Na druhej strane príliš veľa hormónov môže spôsobovať pocit úzkosti alebo stresu.

Príznak č. 2: Zápcha alebo hnačka

Ak trpíte zápchou alebo hnačkou a zistíte, že nie sú odstránené, zvyčajne to spôsobuje porucha produkcie hormónu štítnej žľazy, ktorá spôsobuje spomalenie trávenia.

Robin Miller tvrdí, že je to zvyčajne jeden z troch najbežnejších príznakov hypotyreózy.

Príznak č. 3: Príliš veľa spánku

Všetkým je ťažké ráno vstať z postele, ale keď sa stane niečo naozaj neznesiteľným, mohlo by to byť preto, že štítna žľaza spôsobuje, že vaše telo funguje korytnačkovým tempom, takže sa počas dňa cítite ospalou.

Príznak č. 4: Vypadávanie vlasov a suchá pokožka

Máte suchú pokožku bez zimy? Môže to byť príznak hypotyreózy, ktorý spôsobuje pomalší metabolizmus, ktorý znižuje potenie.

Vaše nechty a vlasy môžu vyschnúť a stať sa krehkými. Aj vlasy môžu začať padať. Dôvod? Nedostatok hormónu štítnej žľazy narušuje cyklus rastu vlasov, čo vedie k vypadávaniu vlasov.

„Mnoho pacientov prichádza ku mne a hovorí mi, že ich ich kaderníci poslali,“ hovorí Dr. Miller. Mnoho kaderníkov si viac uvedomuje problémy so štítnou žľazou ako niektorí lekári ».

Príznak č. 5: Náhly prírastok na váhe

Hoci prírastok na hmotnosti môže byť spôsobený mnohými faktormi, náhle zvýšenie hmotnosti bez zmien v strave alebo fyzickom cvičení by mohlo byť dôvodom na obavy.

V skutočnosti je to jeden z hlavných dôvodov návštevy lekára. Cvičia, ale nedokážu schudnúť, čo sa javí bez zjavného dôvodu. Zvyčajne je spôsobená nedostatočnou štítnou žľazou.

Príznak č. 6: Strata sexuálnej chuti do jedla

Nízke hladiny hormónu štítnej žľazy sú rovnocenné s nízkym libidom.

K strate sexuálnej túžby však môžu tiež prispieť ďalšie príznaky – prírastok na hmotnosti, bolesti hlavy, vypadávanie vlasov.

Príznak č. 7: Bolesť svalov

Ak sme sa udreli na špičku, bolí to zvyčajne. Ak začneme cvičiť, budeme mať v nasledujúcich dňoch stuhnutosť. Tieto bolesti sú normálne.

Ale ak začnete pociťovať stvrdnutie alebo necitlivosť v rukách, nohách, rukách alebo nohách, majte na pamäti, že vinníkom môže byť štítna žľaza.

Nedostatok hormónu štítnej žľazy môže poškodiť nervy, ktoré vysielajú signály z mozgu do zvyšku tela. „Výsledkom je nevysvetliteľné brnenie a bodnutie,“ hovorí Dr. Miller.

Príznak č. 8: Agitated Heart

Keď sa do niekoho zamilujeme, môžeme cítiť, že tento plácat v našom srdci je taký charakteristický.

Flutter spôsobený problémami so štítnou žľazou je však veľmi odlišný. Oveľa výraznejšie. Máte pocit, že vaše srdce začne búšiť, dokonca môžete cítiť údery v krku a zápästiach.

Ak to vyzerá ako niečo, čo prežívate, môže to byť búšenie srdca spôsobené nadmerným množstvom hormónov štítnej žľazy vo vašom systéme.

Príznak č. 9: Mozog

Váš mozog sa s vekom môže stať trochu nemotorný, ale ak sa tento pocit náhle zintenzívni, môže to byť štítna žľaza. Príliš veľa hormónov štítnej žľazy môže sťažiť koncentráciu, zatiaľ čo jej nedostatok môže viesť k častému zabudnutiu na veci.

Príznak č. 10: Vysoký krvný tlak

Ak máte vysoký krvný tlak a zdá sa, že nič nevyrieši tento problém, napríklad zdravá strava alebo viac cvičenia, mali by ste skontrolovať svoju štítnu žľazu.

Príznak č. 11: Zvýšená chuť do jedla alebo zmena chuti

Vedia vás náhle niečo iné? Hypotyreóza môže spôsobiť zmätok vo vašich zmysloch chuti a čuchu. Ak však nemôžete prestať jesť, môže to byť hypertyreóza.Ak je to tak, bez ohľadu na to, koľko jete, nemusíte priberať na váhe, pretože sa bude liečiť vyváženie kalórií. Aj keď sa to môže zdať ako sen každej ženy, je to jednoznačný dôvod na návštevu lekára.

Príznak č. 12: nepohodlie v krku alebo krku

Štítna žľaza je v krku, takže fyzická bolesť v tomto mieste dáva dokonalý zmysel. Kus v hrdle, zmena hlasu môže byť príznakom poruchy štítnej žľazy.

Ak pociťujete niektorú z týchto vecí, pozrite sa na krk pred zrkadlom a zistite, či vidíte opuch.

Podľa AACE môžete vyšetrenie prehĺbiť nasledujúcim spôsobom: »Držte zrkadlo v ruke a pozerajte sa na prednú časť krku, na klíční kosti, v oblasti, kde sa nachádza štítna žľaza. pred zrkadlom nakláňa hlavu dozadu. Vezmite pohár vody a prehltnite. Počas prehltávania sa pozerajte na svoj krk. Skontrolujte, či sa v tejto oblasti nenachádzajú hrče, a ak nejaké vidíte, mali by ste navštíviť lekára. Mohli by ste mať opuchnutú žľazu alebo uzlík, ktorý by ste mali skontrolovať.

Zdieľajte tieto dôležité informácie so svojimi priateľmi a šírte správu!

ZDROJ:rolloid.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>