5 jednoduchých nápojov pred spaním, ktoré vám pomôžu schudnúť

Spíte a vidíte sa v dobrej kondícii? Pripravte sa na chudnutie na horúcej dovolenke na pláži bez toho, aby ste vstali z postele! Najdôležitejšie je, aby ste pred spaním zabudli vypiť jeden z piatich nápojov na spaľovanie tukov. Staňte sa štíhlejším vo sne a v skutočnosti!

5 nápojov pred spaním na chudnutie

1. Hroznová šťava

Chcete zaspať rýchlejšie a spaľovať tuk vo sne? Vypite malú pohárik čistej hroznovej šťavy. V časopise Cell Reports vedci uverejnili zaujímavú štúdiu. Znamená to, že nočná sekrécia inzulínu (vyvolaná používaním jednoduchých uhľohydrátov, napríklad šťavy) pomáha regulovať cirkadiánny rytmus tela. A v štúdii Medzinárodného denníka obezity z roku 2015 vedci zistili nasledujúce. Resveratol (antioxidant nachádzajúci sa v hrozne) modifikuje biely tuk akumulujúci kalórie na hnedý tuk spaľujúci kalórie. A to je útok z dvoch strán! Možno viete, že víno má tiež vysoký obsah resveratolu. Ale je lepšie nepiť alkohol pred spaním. Štúdia univerzity v Melbourne ukázala tieto skutočnosti. Ľudia, ktorí pijú alkohol pred spaním, majú v noci podobné elektroencefalogramy ako tí, ktorí celú noc dostávajú malé elektrické šoky.

2. Mlieko

Pohár mlieka (teplý alebo nie) vám poskytne lepší spánok. Všetko vďaka obsahu užitočnej dávky tryptofánu a vápnika. A keď je viac spánku, chuť na jedlo nasledujúci deň klesá. K tráveniu mliečneho proteínu kazeínu dochádza pomerne pomaly, čo pomáha posilňovať svaly v noci. To všetko však vedie k zrýchleniu metabolizmu a ľahšiemu chudnutiu. Toto sú zistenia štúdie uverejnenej v medicíne a vede v športe a cvičení.

3. Sójový proteínový kokteil

Sója vo forme mlieka alebo bielkovinových doplnkov je ohromená aminokyselinou tryptofánom. Podľa štúdie univerzity v Birminghame sa správa ako predzvesť melatonínu spôsobujúceho ospalosť a môže zlepšiť kvalitu spánku. Tryptofán tiež znižuje hladinu kortizolu, čo pomáha v boji proti tuku v žalúdku. Najlepšie výsledky dosiahnete pridaním troch gréckych jogurtov do kokteilu sójových proteínov. Poskytne vašim svalom veľkorysú časť kazeínu pre lepšie zotavenie po tréningu.

4. Harmančekový čaj

Hrnček tejto horúcej tablety na spanie zvyšuje hladinu glycínu v tele. Glycín je neurotransmiter, ktorý upokojuje nervy a pôsobí ako mierne sedatívum. Ďalšia skvelá vlastnosť harmančeka: dramaticky zvyšuje centrálnu teplotu tela. Telo na to reaguje výrazným ochladením, po ktorom nasleduje upokojujúci účinok. Okrem toho je harmanček spojený so zlepšenou kontrolou glukózy a chudnutím. Ale bez ohľadu na to, čo pijete pred spaním, uistite sa, že neobsahuje kofeín.

5. Kefír

Probioticky bohatý kefír je vyrobený z fermentovaného mlieka. Pôsobí na mikrobiómy gastrointestinálneho traktu – zvyšuje hladinu prospešných baktérií, zlepšuje kvalitu trávenia a pomáha pri účinnejšej absorpcii vitamínov a minerálov. Štúdia bola uverejnená v British Journal of Sports Medicine, ktorá tiež zistila súvislosť medzi týmto nápojom podobným jogurtom a zlepšenou kvalitou spánku, ako aj lepší výkon pri športovom tréningu.

ZDROJ:menshealth.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>