Ako vyliečiť ušné infekcii a bolesti ucha? Poradíme výborný trik, postačí vám soľ a ponožka

Keď som bol malé dieťa, mával som ušné infekcie pomerne často. Boli strašne bolestivé a nepríjemné.

Moji rodičia sa obávali, že mi budú musieť prepichovať ušné bubienky a vkladať do nich kanáliky pre jednoduchšie odtekanie hnisu. Našťastie moja babička ukázala rodičom jeden výborný trik.

Čo budeme potrebovať?

Ide o veľmi jednoduchý spôsob, ako sa ušné infekcie pomerne rýchlo zbaviť.

Jediné, čo k tomu budete potrebovať je:

  • jedna bavlnená ponožka
  • 1/2 pohára morskej soli

Použite však morskú soľ, nie obyčajnú kuchynskú. Tá má totiž oveľa lepšie výsledky. Môže byť aj ružová Himalájska soľ.

Na začiatok nasypte soľ do ponožky a napevno ju uzavrite – či už uzlíkom na ponožke alebo pomocou sponky či gumičky.

Potom na miernom ohni nahrejte panvicu, najlepšie oceľovou, nie teflónovou. Ak by ste prehriali teflón, mohol by začať uvoľňovať nebezpečné chemikálie.

Následne položte ponožku so soľou na panvicu a ohrievajte ju po dobu približne 5 minút. Ponožku po panvici posúvajte a otáčajte, aby sa zahriala rovnomerne.

Keď je ponožka so soľou rovnomerne ohriata, vezmite ju do ruky a otestujte či nie je príliš teplá a nepáli pokožku. Ak áno, nechajte ju trochu vychladnúť na takú teplotu, aby nepálila.

Potom vezmite ponožku a priložte ju na ucho. Pokiaľ má infekciu vaše dieťa, položte mu hlavu na ponožku tak, ako by to bol vankúšik. Recept účinkuje rovnako dobre u detí i dospelých.

Ako to funguje?

Teplo z ponožky pomáha zmierňovať bolesť. Soľ, na druhú stranu, podporuje vyplavovať z ucha maz a hnis, ktorý spôsobuje bolesť.

Okrem toho, soľ prirodzene odvádza zo vzduchu vlhkosť, ktorá je kľúčová pre prežitie baktérií.

Ponožku použite toľkokrát, koľko potrebujete. Keď začne byť špinavá alebo strácať sfarbenie, vyberte z nej soľ, vyperte ju, vysušte a môžete ju použiť znovu.

Tento recept je lacný, prírodný a efektívny spôsob, ako zbaviť seba či vaše dieťa ušné infekcie, ktorá spôsobuje nepríjemné bolesti.

Ak by sa zdravotný stav do pár hodín alebo maximálne dní nezlepšil, potom je samozrejme nutné vyhľadať odbornú lekársku pomoc, môže ísť o niečo vážne.

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>