Koľko ryby je v rybích prstoch? Oplatí sa nám ich vôbec jesť?

Ryby dodávajú telu dôležité tuky a vitamíny, takže sa oplatí ich jesť. Aspoň raz týždenne by sa mali objaviť v našej strave. Mali by sme venovať osobitnú pozornosť tomu, či naše deti jedia správne množstvo. Deti majú najradšej rybie palice, ale oplatí sa ich jesť? Vieš koľko rýb je v nich?

Čo máš v rybích prstoch?

V obchodoch je možné kúpiť dva druhy rybích tyčiniek. Jeden je vyrobený z rýb nakrájaných na bloky a druhý je mletá ryba. Najčastejšie sa, bohužiaľ, dostávame k posledným. Sú lacnejšie a dostupnejšie. Značenie na obale je veľmi dôležité. Mali by sme dosiahnuť tie, na ktorých je napísané, že prsty sú vyrobené z bielych rýb, nie z rybej múčky.

Koľko% rýb by malo byť v paličkách?

Nekupujte palice, ktoré majú menej ako 60% rýb. Vždy si prečítajte zloženie uvedené na obale. V praxi väčšina výrobkov obsahuje 36% rýb, ostatné sú strúhanka, kukuričný škrob a strúhanka

Sú rybie prsty dobré pre deti?

Deti, ktoré vyrastajú, by mali jesť ryby s vysokým obsahom vápniku vitamínu D a omega-3 mastných kyselín. Najlepšie budú ryby ako úhor, losos, pstruh, sardinky, šproty a sleď.

Rybie palice sa bohužiaľ zvyčajne vyrábajú z tenkých rýb, ktoré tieto zlúčeniny neobsahujú. Okrem toho sú tyčinky hlboko zmrazené a omega-3 mastné kyseliny nevydržia nízke teploty. Rybie prsty preto neobsahujú výživné látky v množstvách, ktoré sú potrebné pre správny vývoj dieťaťa.

Akú formu mám zvoliť pre deti?

Rybie prsty sú jedlo, ktoré sa ľahko a rýchlo pripravuje, a preto sme takí dychtiví ich robiť. Okrem toho sa deťom páči táto forma. Bude však lepšie, ak si sami pripravíme filé z rýb. Ryba sa pečie rýchlo, takže stačí, keď hodíme filé do fólie do rúry. Po 15 minútach bude pripravené.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>