Nikdy nepite kávu medzi 8 a 9 ráno! Lepšie je zabudnúť na tento zvyk

Ak sa zobudíte skoro ráno a jednoducho nemôžete otvoriť oči pred 9 hodinou bez veľkej šálky horúcej kávy, máme pre Vás zlé správy – musíte zabudnúť na tento zvyk.

Početné výskumy, ktoré sa uskutočnili, potvrdili, že tí, ktorí sa zobudia skôr, si zvyčajne užívajú tento nápoj s kofeínom od 8 do 9 hod.

Nevedomými dôsledkami sú tí, ktorí majú tento zvyk, jednoducho zničiť harmóniu celého dňa.

Najvyššie množstvo kortizolu sa vylučuje okolo 8.30. Kortizol je hormón, ktorý zvyšuje energetickú hladinu a tento hormón je zodpovedný za zvýšenie krvného tlaku a hladiny cukru v krvi.

Stručne povedané, kortizol je doping pre celý organizmus

Navyše, ak pridáte šálku kávy obohatenej o dobrú dávku kofeínu na to, váš organizmus dosiahne stav úzkosti ľahšie.

„Ak máte prvu šálku kávy medzi 8 a 9 hodinou, musíte si byť vedomý skutočnosti, že ju pijete v období, keď je vaše telo prirodzene rýchle a energické vďaka kortizolu. Pre šálku kávy, keď je hladina kortizolu prirodzene znížená a v tomto bode by ste si určite uvedomili, že celkový účinok kávy neposkytuje.

Inými slovami, ak potrebujete piť niečo teplé a osviežujúce ráno, radšej pohár teplej vody zmiešajte s citrónovou šťavou a medom a nechajte kofeín na neskôr „.

ZDROJ:healthyfoodhouse.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>