Sieťová huba alebo špongia môže byť zradným nepriateľom pre vaše zdravie, zamierte s ňou do koša ešte dnes

Čo môže lepšie odolať stresu a súčasne tonizovať telo ako sprcha (alebo skôr kúpeľ) s obľúbenou masážou so špongiou! Ale dermatológovia s tým nesúhlasia, pretože s touto žinkou môžete urobiť viac škody než dobrého.

Špongia alebo sieťka na telo

Výskum publikovaný v časopise Journal of Clinical Microbiology potvrdzuje, že pravidelná sieťová huba je ideálnym miestom pre baktérie. Koniec koncov, väčšina z nás po procedúre kúpeľa nechá vyschnúť príslušenstvo priamo v kúpeľni, vo vlhkom a teplom prostredí – rajom pre mikroorganizmy.

Zakaždým, keď sa sprchujeme a dôkladne sa vyšúchame, baktérie prenikajú do pórov kože a spôsobujú rôzne druhy zápalu a vyrážok. Ak skutočnosť prítomnosti baktérií na vás nepriniesla správny dojem, potom by plesne a iné huby nemali byť iste ignorované!

Dobre známy dermatológ Matthew Knight a 98% jeho kolegov po celom svete vyzývajú, aby sme nepoužívali tú istú masážnu hubu viac ako mesiac. Aby sa vaše obľúbené príslušenstvo nestalo zdrojom infekcie, po kúpacích procedúrach nechajte hubu vyschnúť mimo kúpeľne..

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>