Táto babská rada mi zmenila život, prečistila mi obličky, pomohla pri slabej imunite a zlepšila trávenie

Niektoré babské rady sú naozaj skvelé, niektoré už v dnešnom modernom svete nemajú svoje miesto ako predtým. Tento tip však pomohol mojej kamarátke, ktorá mala dlhodobo problémy s obličkami. Máte v kuchyni kardamón? Ja osobne toto aromatické korenie využívam veľmi rada pri varení i pečení.

Máte problém s obličkami alebo dokonca zažívacie ťažkosti? Vyskúšajte tento babské recept, ktorý je starý už niekoľko rokov. Ak si nedokážete odpustiť aspoň jednu kávu denne, skúste si ju ochutiť práve štipkou kardamónu. Potešíte nielen svoje chuťové bunky, ale aj vnútorné orgány.

Liečivé vlastnosti kardamónu sú známe už dlho a v tradičnej medicíne východných krajín ako India a Čína je liečenie alternatívnou cestou úplne normálne a bežné. V minulosti ľudia verili, že prostredníctvom rôznych korenín sa dajú vyliečiť mnohé zdravotné neduhy. Aké sú vlastnosti kardamónu?

Čistí telo

Kardamon je známy pre svoje blahodarné účinky pri liečbe a prevencii ochorení, ktoré súvisia s obličkami a močovými cestami. Jeho pravidelný príjem znižuje krvný tlak a odstraňuje vápnik z obličiek.

Zlepšuje trávenie

Káva so štipkou kardamónu zlepšuje trávenie. V skutočnosti kardamon zvyšuje prietok žlče, čo pomáha pri trávení a uvoľňuje kŕče a svalstvo. Okrem toho je kardamon skvelý proti nadúvaniu a plynatosti.

Bojuje proti anémii

Kardamon obsahuje železo, mangán, meď a mnohé ďalšie látky, ktoré pomáhajú pri liečbe príznakov anémie, ako je napríklad vyčerpania. Toto korenie má také živiny, ktoré zvyšujú hladinu červených krviniek a pomáhajú pri bunkovom metabolizme.

Používa sa ako antiseptikum

Už niekoľko rokov sa v Indii používa na liečbu zápalových procesov v ústach najmä kardamon. Pár kúskov tohto korenia Vám pomôže k lepšiemu a zdravšiemu dychu.

Zvyšuje imunitu

Užitočné vlastnosti kardamónu majú priaznivý účinok na imunitný systém a zmierňujú nespavosť a depresie.

Chráni pokožku

Pridanie tohto korenia do kávy, čaju alebo teplej vody udrží Vašu pokožku v dobrom stave a ochráni ju pred predčasným starnutím. To všetko len vďaka výnimočným antioxidačným účinkom kardamonu.

Obnovuje a ozdravuje vlasy a vlasovú pokožku

Kardamon sa tiež používa na liečbu a starostlivosť o vlasy. Pravidelné oplachovanie vlasov s tinktúrou obsahujúce kardamón zabezpečí, že Vaše vlasy budú zdravé, vyživené, hodvábne a lesklé.

Toto nie je úplný zoznam všetkých liečivých účinkov tohto unikátneho korenia. Ak budete pravidelne piť kávu či čaj s kardamónom, budete svoje telo udržiavať v dobrej kondícii. Okrem toho Vám šálku takého nápoja zaistí energiu na celý deň. Ak nepijete kávu, pokojne si trošku pridajte do čaju.

ZDROJ.takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>