Tento jed ničí naše kosti, ale mnohí ho pijeme každý deň, najlepšie by bolo sa mu vyhýbať

Premýšľali ste niekedy, čo dokáže spôsobiť plechovka Coca-Coly vo vašom tele. Coca-Cola, ochutená limonáda, ktorá nás obkloupuje kdekoľvek, kde sme. Konzumáciu tohto drinku nám odporúčajú početné reklamy po celom svete. Hlavnými lákavými argumenty je jej originálnu chuť a osviežujúci nádych. Čo sa ale s Vaším telom dejú naozaj, keď vypijete plechovku coly? Hoci si to človek ani neuvedomuje, ľudské telo zvádza vnútorný boj vždy následných 60 minút po konzumácii jednej plechovky drinku tejto značky. Coca-Cola bola totiž zámerne vytvorená tak, aby ju ľudské telo dokázalo prijať na hranici únosnosti a vytvorilo si na ňu v istom slova zmysle „závislosť“. Pretože sa jedná o vcelku škodlivý drink, prinášame Vám varovania a prehľadný výpis fáz, ktorými ľudské telo prechádza po každej konzumácii tohto nápoja.

Po 10 minútach

Je nutné si uvedomiť, ako enormné množstvo cukru sa v tak krátkom časovom horizonte dostane do ľudského tela. V priebehu prvých 10 minút totiž ľudské telo prijme takto až 10 čajových lyžičiek čistého cukru. Len si to predstavte? Takéto množstvo predstavuje 100% odporúčanej dennej dávky cukru. Ako to, že to telo dokáže prijať? Ďalšou významnou zložkou Coca-Coly je kyselina fosforečná a práve tá dokáže sladkosť potlačiť a umožniť ľudskému telo takýto prísun cukru naraz.

Po 20 minútach

20 minút po konzumácii dochádza k prudkému zvýšeniu hladiny krvného cukru v tele. Na to ihneď reagujú pečeň, ktoré ako odpoveď na vylúčenie takto enormího množstvo inzulínu pankreasom brušnej, začnú ihneď toto množstvo cukru premieňať na tuk.

Po 40 minútach

Toto je fáza, kedy dochádza k dokončeniu absorpcie kofeínu. Výsledkom sú rozšírené očné zreničky, vysoký krvný tlak a neustávajúci práce pečene, ktoré pumpujú viac cukru do krvného obehu.

Po 45 minútach

V tejto chvíli telo začína produkovať vyššie množstvo dopamínu, ktorý stimuluje nervové receptory v mozgu. Keby sme si to mali prirovnať, ide o rovnakú odozvu ako pri požití heroínu.

Krátko pre 60 minútach

Ako sme už asi všetci mohli zistiť. Kofeín má močopudné vlastnosti. Asi tak hodinu po požití sa nám tak začne chcieť na záchod. Prečo? Telo sa tak najľahšie cestou snaží zbaviť magnézia, vápnika, zinku a ďalších dôležitých látok, ktoré by inak smerovali do kostí. Nejde len o tieto látky, ale aj o rad ďalších, ako napr. Sodík, voda či elektrolyt.

Dosť nepríjemným dôsledkom, ktorý začnete pociťovať, je aj ľahká podráždenosť či ospalosť. Je to z dôvodu vylúčenia vody, ktorá by inak bola telom využitá na tvorbu životne dôležitých látok, ktoré sú zodpovedné za priebežnú hydratáciu tela, budovanie svalstva a udržiavanie zdravej zubnej skloviny.

Ako môžete vidieť vo svete okolo Vás, mnohí z nás si nie sú vedomí všetkých dôsledkov, ktoré so sebou požití Coca-Coly prináša. Je dôležité si preto uvedomiť, že jej účinky nie sú rýdzo pozitívne, ale že môžu viesť k vyššiemu riziku vzniku cukrovky. Odporúčame Vám preto radšej pohár čistej vody, ktorá sa dá príjemne dochutiť napr. Citrónom alebo mätou.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>