Tieto triky v priebehu niekoľkých minút odstránia bolesti zubov

Bolesť zubov je väčšinou signálom, že máme nejaký problém. Môže ísť o obnažený kŕčok, zubný kaz, zápal ďasien, a iné ťažkosti. Väčšinou nás prekvapí veľmi náhle a väčšinou nemáme hneď možnosť zájsť k zubárovi, aby nás zbavil jej príčiny. Ale s takou bolesťou nie je ľahké fungovať, takže sa jej snažíme nejako zbaviť podomácky.

Domáce lieky na bolesť zubov

  • Klinček – olejom z neho môžeme potierať boľavý zub, pôsobí ako lokálne anestetikum. Ak nemáme po ruke olej, úľavu prinesie aj niekoľkominútové žuvanie jedného alebo dvoch kúskov klinčekov. To opakujeme niekoľkokrát denne, kým nás zub neprestane bolieť.
  • Zázvor – pol lyžice prášku zo zázvoru zmiešame s rovnakým množstvom červenej mletej papriky a vo vode rozmiešame na hustú pastu. Do pasty namočíme vatový tampón a priložíme ho na zub. Necháme pôsobiť, kým bolesť neprestane.
  • Ľad – pár kociek vložíme do vrecúška a zabalíme do utierky. Potom asi 10-15 minút pridržujeme na koži u boľavého zuba. Schladením sa znecitlivie nervy a bolesť ustúpi.
  • Čajový sáčok – ešte teplý vylúhovaný sáčok čierneho čaju priložíme na kožu boľavého zuba. Uľaví sa nám od bolesti a opuch spľasne.
  • Vanilkový extrakt – namočíme do neho tampón a držíme na boľavom zube. Namiesto vanilkového extraktu môžeme použiť aj extrakt z  mandlícitrónu alebo mäty piepornej.
  • Tea tree olej – pár kvapkami potrieme boľavý zub. Ak je bolesť len mierna, môžeme pridať pár kvapiek oleja do pohára vody a zub občas opláchnuť.

ZDROJ:missbonus.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>